ČSA změnili vizáž webových stránek  .

ČSA - obecné téma

Založil ve fóru Letecké společnosti

Martin Vícha napsal(a):

Z Prahy ne, ale z Vídně 5x týdně FR a 2x W6.

Jenže mnozí Pražáci a další z okolí Prahy nebo třeba západu Čech nejsou na Vídeň zvědaví. To bys mohl zrovna tak třeba doporučovat lety z Prahy do Madridu nebo Barcelony.

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

[citace="Martin Vícha"]

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

[/citace] Z Prahy ne, ale z Vídně 5x týdně FR a 2x W6.

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="Zuzana"]

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

Tak přímý spoj se určitě vyplatí. Ta obsazenost musí být úžasná. Pak se ale CSA nemohou divit, že jsou tam kde jsou. 

[/citace]

Před covidem byl ten spoj dost plnej. Když jsem letěla naposled, bylo míň lidí, ale ne prázdno. 

Ale na tohle jsem se vůbec neptala :D.

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

Tak přímý spoj se určitě vyplatí. Ta obsazenost musí být úžasná. Pak se ale CSA nemohou divit, že jsou tam kde jsou. 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Protože jiná letecká společnost tu destinaci nelítá. 

Asi vědí proč. 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

0 Citovat

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Asi blbej dotaz, ale dokáže mi někdo z majitelů bezcenných voucheru vysvětlit, proč kupoval zrovna u CSA/SW?

Protože jiná letecká společnost tu destinaci nelítá. 

0 Citovat

@floodland: zřejmě dobrá nabídka

0 Citovat

Asi blbej dotaz, ale dokáže mi někdo z majitelů bezcenných voucheru vysvětlit, proč kupoval zrovna u CSA/SW?

0 Citovat

Nevím jestli to ještě jde, ale vouchery ČSA se daly převést ke SW. Není to samozřejmě žádné terno, ale možnost uplatnění je mnohem větší.

0 Citovat

Jediná šance jak získat peníze bude chargeback, a je otázka, jestli ho banka povolí, protože jsou v insolvenci. Mě to KB zamítla, ale bylo to ještě před deadlinem přihlášek k insolvenci. Nejlepší bude zkusit využít voucher. 

0 Citovat

Ahoj, ČSA mi zrušilo let na srpen, prej ,,due to protective regulations related to the COVID-19 outbreak". Tak určitě. Tou stejnou linkou jsem letěla nedávno a maj poloprázdno, tak se jim nechce letět když nemaj plno. Jak z nich dostat peníze zpátky? Koukala jsem, že lety v jiný časy nabízej, ale asi je taky zrušej, protože ten ,,můj" let se taky pořád dá koupit. 
Minule mi při zrušení vystavili voucher, vyplnila jsem formulář, že chci refund, ale nikdo se mi neozval. Nakonec jsem teda voucher využila, ale teď chci peníze, protože s nima fakt už letět nehodlám.

0 Citovat

Žádost o chargeback u KB dopadla prozatím takto:

Vážený kliente,

v návaznosti na vyhlášení insolvenčního řízení vůči společnosti Czech Airlines (ČSA) Vám doporučujeme registrovat svoji pohledávku u příslušného insolvenčního správce nejpozději však ve lhůtě do 10.5.2021.

Reklamační řízení prostřednictvím banky může být zahájeno, dle pravidel karetních společností,  až po neúspěšném ukončení tohoto insolvenčního řízení.

Vaše reklamace nespadá pod regulaci zákona o Platebním styku,  jelikož se jedná o reklamaci poskytované služby. Banka v těchto typech reklamací vystupuje pouze jako prostředník ve vztahu obchodního místa s klientem. Řešení reklamací tedy plně spadá pod regulaci pravidel karetních společností.

 

Kdyby se někomu hodilo, tak kontakt na insolvečního správce najdete zde: www.inskol.eu

0 Citovat

A poslední zhasne?

https://zpravy.aktualne.cz/ekono...47ab5f122/

Tři letadla a čtyři destinace... Uvidíme.

0 Citovat

http://www.planes.cz/photo/1243/...g-lkpr.jpg

 

0 Citovat

No tady je vymalováno takže 8 tisícovek si můžeme odškrtnout ..

0 Citovat

pokud to chápu dobře, tak jestli budou ČSA  v insolvenci, obávám se, že nebudou vracet jakékoliv dlužné částky, protože by tím zvýhodnili konkrétní věřitele (třeba vás) před jinými, kterým taky dluží. To by bylo zvýhodňování věřitele a je to trestné. Musí to nechat na schválení insolvenčního správce.

Je otázka, jaký bude další vývoj, jestli třeba vouchery u ČSA půjdou proletět se Smartwing, apod.

Chargeback by měl fungovat.

0 Citovat

Nevím, jak vážně je to myšleno s tou přihláškou do insolence. Nicméně, čekám na refund po odmítnutí voucheru. Mám se tam taky nějak přihlásit nebo mi peníze pošlou časem z vlastní vůle? Je možný na ně uplatňovat chargeback když jsou v insolvenci?

Voucher jsem odmitnul 24.2.2021


screenshot-20210226-124839-facebook.jpg

0 Citovat

S Lisabonem už by to nevyhráli, od zítra lockdown. Madeira by sice šla, ale je problém, že se teď lidé bojí kamkoliv vyjet kvůli naprosto nepředvídatelným opatřením. Člověk si koupí letenku s odletem za týden a dva dny potom už do destinace nesmí nebo tam nemá smysl jezdit.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jednosměrně?

tam i zpět

0 Citovat

Jednosměrně?

0 Citovat

To neudelaji, Kanary jsou pro ne uz “exotika”, za kterou je treba nalezite uctovat minimalne 8k, to je nerealny bohuzel, treba na pristi tyden je Praha-Tenerife za 15k 😂

0 Citovat

Já si nemůžu pomoct, ale proč třeba teď nepříjdou s letenkama typu 3x týdně na Kanáry za cenu třeba kolem 4-5 tisíc zpátečka bez kufru? To stejné Madeira, nebo třeba Lisabon. Skvěle by mohli využít "problémů" s přestupy a čechů ochotných letět někam za teplem a otevřenou restaurací za aspoň trochu rozumnou cenu je zástup.

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/clan...ent-137270

0